Kaszubski Skat i Baśka Nad Zatoką

2017

Dnia 8 sierpnia 2017 roku na Zielonej Plaży w Pucku odbył się III Turniej Kaszubskiego Skata i Baśki Nad Zatoką.

Kaszubska Baśka zgromadziła 69 graczy, w tym trzy kobiety. Łącznie rywalizowało 18 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Marka Klecha (Darrzlubie) przed Andrzejem Mielewczyk (Purtki) oraz Stanisławem Śliwickim (Walety Bolszewo).

W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna XYZ grająca w składzie: Tadeusz Pobłocki, Augustyn Wittbrodt, Zbigniew Mudlaff orz Marian Klejsa przed ekipą Sami Swoi oraz Darżlubie. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Wittbrodt (Kłos Werblinia), która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Dziesięciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz trzy najlepsze drużyny zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

W Kaszubskim Skacie udział wzięły 42 osóby. Turniej wygrał Piotr Stodolny ze Strzelna, na drugiej pozycji uplasował się Jerzy Szreder z Wejherowa, a trzecie miejsce zajął Władysław Dominik z Mrzezina. W turnieju udział wzięła jedna kobieta dla której została przewidziana nagroda rzeczowa. W kategorii mężczyzn nagrodzonych zostało 9 pierwszych Panów.

Nagrody ufundowane przez Miasto Puck oraz Pucką Gospodarkę Komunalną wręczyli najlepszym zawodnikom Burmistrz Miasta Puck – Pani Hanna Pruchniewska oraz Dyrektor MOKSiR Puck – Pan Janusz Klimczuk.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom chleb ze smalcem, ogórki oraz przepiękną pogodę i wyśmienitą zabawę.