IV Bieg "Od Hallera do Hallera"

11 lutego 2018

Ruszyły zapisy na IV Bieg Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera” Władysławowo - Puck’ 2018. Wszystkich biegaczy zapraszamy do udziału w świetnej zabawie sportowej.

Organizatorem biegu jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku przy współpracy z: Urzędem Miejskim w Pucku, Urzędem Miejskim we Władysławowie, Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, Lekkoatletycznym Klubem Sportowym Ziemi Puckiej, Starostwem Powiatowym w Pucku, Urzędem Gminy w Pucku, Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Impreza przyciąga rzeszę biegaczy oraz widzów z całej Polski. Wydarzenie ma nie tylko charakter sportowy mający na celu popularyzację i upowszechnianie biegania czy promowanie zdrowego stylu życia ale również ma charakter historyczny – biegniemy dla uczczenia pamięci 98 rocznicy Zaślubin Polski Z Morzem, której właśnie to w Pucku dokonał Generał Józef Haller w 1920 roku, poprzez wrzucenie pierścienia do Zatoki.

„OD HALLERA DO HALLERA” ponieważ biegniemy spod pomnika Gen. Hallera we Władysławowie aby dotrzeć do pomnika Gen. Hallera w Pucku. Dystans biegu jaki mają do pokonania uczestnicy to 12 km.

Rok temu bieg cieszył się dużą frekwencją. Mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord frekwencji oraz w szybkim czasie limit zostanie osiągnięty.

O Nas

Atrakcyjność pobytu podnoszą walory turystyczno - krajoznawcze, specyficzny mikroklimat, zabytki związane z historią ziemi puckiej i jej bogatymi tradycjami morskimi oraz liczne imprezy prezentujące kulturę kaszubską.

Godziny Otwarcia

pn-pt- : 6:00 - 21:30
so, ni : 9:00 - 21:30

Kontakt

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji
ul. Lipowa 3c, 84-100 Puck
tel. +48 58 673 20 46