Port w Pucku jest portem z przystanią rybacką i niezależną mariną jachtową. Stanowi bazę dla floty rybackiej i rozwijającej się żeglugi turystycznej, jest także ośrodkiem sportów wodnych. Port Puck jest położony na zachodnim wybrzeżu Zatoki Puckiej na Pobrzeżu Kaszubskim.

Znajduje się w północnej części w woj. pomorskiego, w powiecie puckim, w północnej części miasta Pucka. Port Puck tworzą dwa baseny portowe oddzielone plażą i obiektami Harcerskiego Ośrodka Morskiego.

Według rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 1999 roku, port morski w Pucku obejmuje obszar od wschodniego falochronu basenu Jachtowego do rowu melioracyjnego przy zachodniej części basenu Rybackiego, a także obszar do ulic Tadeusza Kościuszki i Żeglarzy. Ruchem statków kieruje Bosmanat Portu Puck podległy pod Kapitanat Portu Władysławowo. Infrastrukturą portową administruje Urząd Morski w Gdyni oraz miasto Puck.

Marina jachtowa (żeglarska) w Pucku przyjmuje jednostki o długości kadłuba do 20 m i zanurzeniu nie przekraczającym 2,8 m.

Z ramienia władz miasta Pucka administratorem mariny jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku.

Basen Rybacki posiada prostokątny kształt i 3 nabrzeża, których wschodnie ma długość 67 m, południowe 40 m, zachodnie 74 m.

Głębokości w basenie wahają się od 2,5 m do 3,5 m.

Na terenie Przystani Jachtowej rezydenci korzystać mogą ze zmodernizowanej infrastruktury portowej - wyremontowane sanitariaty stanowią zaplecze socjalne i umożliwiają skorzystanie z toalety, jak i gorący prysznic.Wykorzystane systemy oszczędzające wodę stanowią dodatkowy atut dla osób dbających o środowisko naturalne.  Ponad to wydzielona toaleta dla osób niepełnosprawnych w pozytywny sposób oddziałuje na zwiększenie wykorzystania Przystani przez osoby z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi. 

Przystań Jachtowa jest w chwili obecnej małym, aczkolwiek niezwykle urokliwym portem spełniającym europejskie standardy.